image
Můžete nás kontaktovat Tel.: +420 724 826 288

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Upozornění na volné pobíhání psů

Upozornění na volné pobíhání psůDatum konání:
7.10.2019
Datum ukončení:
31.12.2019

Upozornění na volné pobíhání psů

 

Vzhledem k tomu, že se v naší obci opět a opakovaně vyskytují nezabezpečení volně pobíhající psi, kteří se bez dozoru pohybují po veřejných prostranstvích, ohrožují a obtěžují ostatní občany naší obce, znečišťují a poškozují veřejné prostranství i soukromé majetky, upozorňujeme jejich majitele, aby si tyto psy zabezpečili a neporušovali zákon.

 

Kdo nezajistí zvíře proti úniku, porušuje zákon dle §13 odstavce 1 zákona č. 264/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání a dopouští se dle § 27 odstavce 2 písmena f) téhož zákona - přestupku. Za tento přestupek lze dle téhož zákona odstavce 10, písmeno c) uložit pokutu do výše 50 000Kč.

Majitelé  těchto psů také porušují obecně závaznou vyhlášku č. 1/2019 , kterou se stanovují   pravidla pro pohyb psů a jiných zvířat na veřejném prostranství  v obci Otradov.

Dále se dle § 47 odstavce 1, písmena d) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, dopouští přestupku ten, kdo znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství. Za tento přestupek lze dle § 47 odstavce 2 tohoto zákona uložit pokutu do 20 000Kč.

Tyto přestupky  řeší Městský úřad v Hlinsku, který má na starosti přestupkovou agendu naší obce.

 

Neradi bychom použili těchto nápravných prostředků a doufáme, že majitelé těchto psů zajistí nápravu a umožní ostatním občanům naší obce svobodný  a  bezpečný  pohyb  na všech veřejných prostranstvích naší obce Otradov.

 

Vyzýváme všechny majitele psů, aby provedli veškerá účinná opatření, kterými své psy zajistí proti útěku.