image
Můžete nás kontaktovat Tel.: +420 724 826 288

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Upozornění na volné pobíhání psů

Upozornění na volné pobíhání psůDatum konání:
7.10.2019
Datum ukončení:
31.12.2019

Upozornění na volné pobíhání psů

 

Vzhledem k tomu, že se v naší obci opět a opakovaně vyskytují nezabezpečení volně pobíhající psi, kteří se bez dozoru pohybují po veřejných prostranstvích, ohrožují a obtěžují ostatní občany naší obce, znečišťují a poškozují veřejné prostranství i soukromé majetky, upozorňujeme jejich majitele, aby si tyto psy zabezpečili a neporušovali zákon.

 

Kdo nezajistí zvíře proti úniku, porušuje zákon dle §13 odstavce 1 zákona č. 264/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání a dopouští se dle § 27 odstavce 2 písmena f) téhož zákona - přestupku. Za tento přestupek lze dle téhož zákona odstavce 10, písmeno c) uložit pokutu do výše 50 000Kč.

Majitelé  těchto psů také porušují obecně závaznou vyhlášku č. 1/2019 , kterou se stanovují   pravidla pro pohyb psů a jiných zvířat na veřejném prostranství  v obci Otradov.

Dále se dle § 47 odstavce 1, písmena d) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, dopouští přestupku ten, kdo znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství. Za tento přestupek lze dle § 47 odstavce 2 tohoto zákona uložit pokutu do 20 000Kč.

Tyto přestupky  řeší Městský úřad v Hlinsku, který má na starosti přestupkovou agendu naší obce.

 

Neradi bychom použili těchto nápravných prostředků a doufáme, že majitelé těchto psů zajistí nápravu a umožní ostatním občanům naší obce svobodný  a  bezpečný  pohyb  na všech veřejných prostranstvích naší obce Otradov.

 

Vyzýváme všechny majitele psů, aby provedli veškerá účinná opatření, kterými své psy zajistí proti útěku.

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů